Kağıdın Geri Dönüşüm Aşamaları Nelerdir?

Kagıdın Geri Donusum Asamalari Nelerdir?

Bu gönderiyi paylaş

Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0 0

Kağıdın Geri Dönüşüm Aşamaları Nelerdir? Nasıl bir aşamalardan geçirirsek daha iyi bir şekilde meydana getiririz. İlk olarak kağıtların kullanım alanı oldukça fazladır. Kitap, defter, kağıt, gazete ve dergi gibi birçok alanda kullanırız. Bu sebeple de kolayca hurda durumuna geldiği için geri dönüşüm olarak oldukça önemlidir. Çünkü her bir kağıt bir ağaç olarak düşünürsek ekosistemin ve doğanın dengesini bozacaktır. Aynı zamanda canlı dünyasını da tehlikeye sokar. Bu sebeple herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Kağıdın geri dönüşüm aşamaları nelerdir? Ülke olarak birçok yere geri dönüşüm çöp kutuları yerleştirmeliyiz. İnsanlarımızı bilinçlendirip ellerindeki fazla ürünlerden kurtarmalıyız. Böylelikle hem çevremizi temiz tutmuş hem de bütçemize katkı sağlamış oluruz. 

Geri dönüşümün birçok faydası vardır. Bu konuda ciddi bir şekilde su kirliliğine, hava kirliliğine, çevre ve görüntü kirliliğini ciddi bir oranda azaltmış oluruz.Ellerindeki fazla hurdaları bizler ile irtibata geçerek fiyat alabilirsiniz. Bunun için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Peki kağıdın geri dönüşüm aşamaları nelerdir?

Ankara Hurda Kağıt Alanlar

Kağıdın Geri Dönüşüm Aşamaları Nelerdir? Nasıl Gerçekleşir?

Ayrıştırdığımız atıkları kağıt öğütme makineleri ile küçük parçalara ayırırız. Liflerin ayrılması için biraz suda bekletiriz. Bu sayede sodyum karbonat ve sodyum hidroksit kullanırız. Bu sayede kısa süre de hem liflerinden ayrılmış olur hem de mürekkeplerinden tamamen kurtulmuş oluruz. Sıvı haldeki kağıt hamuru tekrar kullanmak için kağıt makinelerin de baskı uygularız. Böylelikle hamurun içindeki suyu tamamen çıkartırız. Son aşama da kuruyan kağıtlarımızı büyük rulolara sararız. Unutmayalım ki 20 yaşında bir ağaç 60 kg gelirken, 150 kg lik atık ise 120-130 kg elde ederiz.  Bu sebeple geri dönüşüme katmadığımız bir kağıt yeniden yetişmesi uzun zaman alır. Bu sebeple tekrar yetişmesi 20 yıl alacak ağaçların yok edilmesi anlamına gelir.

Kağıdın Geri Dönüşüm Aşamaları Nelerdir? Nerede Kullanırız?

Kağıtların birçok kullanım alanı mevcuttur. Ofis, iş yeri , ticari alanlar, okul ve ev gibi pek çok yerde karşımıza çıkar. Kullanım alanı geniş olduğu için kolay zamanda atık duruma gelmektedir. Geri dönüşüm sayesiyle tekrar kullanmak üzere üretebiliriz. Bu sayede doğanın dengesini bozmamış olup, çevremizi temiz tutarız. Yapılan araştırmalara göre geri dönüşüm ile görüntü kirliliği, su ve hava kirliliğini büyük çapta engellemiş oluyoruz. Yerimizi ziyaret etmek için ciftelkağıtcılık.com linkine tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın..
Sohbete Başla..