Ankara Karton Hurda Fiyatı 2022

Ankara Karton Hurda Fiyatı

Bu gönderiyi paylaş

Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0 0

Ankara Hurda Kağıt Satışı

Ankara karton hurda fiyatı olarak yer aldığımız bu sektörde sizlere en iyi hizmeti sunmak adına titiz bir çalışma sergiliyoruz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte evlerinizden satın alıyoruz. Daha sonra belli bir işlemlere tabi tutarak ham madde olarak tekrar üretiyoruz. Ankara karton hurda fiyatı olarak kilo ile satın alarak ücret teklifi veriyoruz. Bu bakımdan defter, kitap, A4 kağıdı, karton bardak gibi birçok ürünleri satın alıyoruz. Kağıtlar kullanım alanı çok olduğu için kısa bir zamanda hurda durumuna geliyor. Bu sebeple geri dönüşüm olarak kullanmak ülke ve dünya için oldukça önemlidir. Her bir kağıt bir ağaç anlamına geldiği için ekosistemin ve doğanın dengesini bozacaktır. Evlerinizdeki fazla ürünlerden kurtulmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız.

Ankara Karton Hurda Fiyatı ve Alımı

Kağıt geri dönüşümü, atık kağıtlardan oluşturduğumuz yeniden işlenmesi ile ilgili süreçleriyle ilgilidir. Hurda kağıtlar tüketiciler tarafından kullanıp atık haline gelir. Geri dönüştürülen yaygın olarak kullandığımız malzemeler eski gazete ve dergilerdir. Diğer kağıt türleri arasında ambalaj kağıtları gibi birçok formlarda işlemlere tabi tuttuktan sonra fabrikalarımıza göndeririz. Kağıtlar geri dönüşümü kolay ürünlerdir. Bu sebeple geri dönüştürülmüş bir kağıt, kullanılmış ve kazanılmış bir kağıt ürünleridir. Bu sebeple insanlarımızı bilinçlendirerek bu ürünleri saklayıp hurda haline getirmelerini isteriz. Kağıt geri dönüşümü Çiftel Kağıtçılık ile başlar.

Kağıt geri dönüşümü ilk olarak okul, kolej, ev, ofis, yerel merkezler de başlar. Bu sebeple kullandığımız ürünleri atmadan önce geri dönüşüme nasıl kazandırırız diye düşünmeliyiz. Hangi ürünleri hurda olarak kabul etmeliyiz gibi düşünceleriniz varsa personellerimizden yardım alabilirsiniz.

Ankara Karton Hurda Fiyatı ve Geri Dönüşümü

Geri dönüştürülecek ürünleri öncelikle kağıt tüccarlarımız ile birlikte toplarız. Bazı noktalarımız vardır buralarda toplama işlemimizi sürdürürüz. Çöp kutuları, kağıt depoları, kağıt atıkları üreten mağazalar ve geri dönüşüm toplama alanları gibi. Kağıtları öncelikle haznelerde toplarız. Geri dönüşümden getirdiğimiz kağıtlar, geri dönüşüm kutularında saklarız. Topladıktan sonra ölçer ve kalite bakımından derecelendiririz. İlk işlemimiz böylelikle başlamış olur. Kutulardan topladıktan sonra hurda kağıtları ayrıştırmalara başlarız. Tür ve derecelerine göre oluşturup tekrardan geri dönüşüm tesislerimize alırız.

Kağıt fabrikalarında ki tesislerimizde kağıtların kabul edilip edilmediğine göre hareket ederiz. Kabulü sonrasında kağıtların yapımı için kullanılan malzemeleri değerlendiririz. Kağıt miktarına ve değerine göre sıralarız. Kimi zaman yüzey işlemlerine göre sınıflandırırız. Mesela gazeteler ince kağıtlardır. Bu sebeple fabrikalarımız da kalınlık ve incelik kısımlarına dikkat ederek yerleştiririz.  Sıralama işlemi bittikten sonra bir sonraki adımımız öğütmelerdir.

Kağıtlarımızı küçük parçalara ayırdıktan sonra parçalama işlemimiz biter. Materyal bakımından ince ince ayırır ve kağıtların lifli hali ile su ve kimyasallar ile karıştırırız. Daha sonra kağıt malzemeleri hamur haline getirdikten sonra bulamaç bir hale gelir.

Kağıt hamurlara atık kağıda hamuru üretmek için çok miktarda su ekleriz. Üretimden sonra mürekkep, zımba, plastik film ve tutkal gibi kirletici parçalardan arındırırız. Bir dizi elek işlemi tabi tutarız. Daha sonra sıkı bir ürün elde ederiz. Temiz kağıt hamuru daha sonra kağıt hamurundan artıkları döndürmek için santrifüj temizleme kullanan makineye yerleştiririz.

Bulamaç madde haline gelen hamur kağıt lifli olmayan yabancı maddelerden arınmak için kapsamlı bir filtreleme işlemi yaparız. Bantlardan, tutkallardan, tel ve zımbalardan tamamen kurtuluruz. Plastik gibi hafif ürünler üst tarafta yüzerken aynı zamanda ağır malzemeler altta dibe düşer. Son aşama ise mürekkep yumuşatma ve beyazlığı arttırmadır. Hava kabarcıkları ile yüzdürme cihazına koyuyoruz.

Hamuru ağartmak için hidrojen peroksit kullanırız. Bu işlemi temizlenene kadar tekrar tekrar yapıyoruz. Bugün pek çok ülke geri dönüşüm yaparak ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Aynı durum bizim içinde neden geçerli olmasın. Bu sebeple geri dönüşüme teşvik etmek için birçok yerlere geri dönüşüm kutuları yerleştirmeliyiz. Ülkece seminerler düzenlemeliyiz. Çünkü küçük bir pet şişesi yüzyıllar boyu varlığını sürdürmektedir. Aynı zamanda toprağa karışarak meyve ve sebzelerin organikliğini bozar. Buda insanlar için tehlikeli bir durum söz konusu olur. Daha sağlıklı bir dünya ve ülkemiz için lütfen geri dönüşümü ihmal etmeyin

Yerimizi ziyaret etmek ve detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın..
Sohbete Başla..