Ankara Hurda Kağıt Satışı

Ankara Hurda Kağıt Satışı

Bu gönderiyi paylaş

Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0 0

Ankara Hurda Kağıt Satışı yaparak çevremizi ve doğamızı koruyor ve aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Sizlerden kilo bakımından değer verip satın alma işlemini gerçekleştiriyoruz. Ankara hurda kağıt satışı olarak alanında uzman kişilerce çalışıp ham madde elde ediyoruz. Böylelikle tekrar kullanabilir hale getiriyoruz. En kolay uygulanabilirlik özelliği bulunan geri dönüşüm ürünleri arasında kağıt ilk sırada gelmektedir. Geri dönüşüm işlem sıralamasında kağıt ve ambalaj atıkları büyük yer tutmaktadır. Kağıtların geri dönüşüme kazandırılması, doğada bulunan ağaçları koruyacak ve kağıt üretimi için daha az ağaç kesilmesine neden olacaktır. Kağıt atıkları geri dönüşüme kazandırarak çevreyi korumuş, çöp alanlarının kağıtlarla dolmasını önlemiş ve enerji tasarrufu sağlamış olacaksınız. Geri dönüşüm işlemlerinin başarılı olabilmesi için herkesin bireysel olarak geri dönüşüme katkı vermesi gerekir.

Ükemizde kullanılan kağıdın yaklaşık yüzde 43’ü toplanabiliyor. Ancak henüz bu işte tam bir sistem kurulamamış olması yüzünden, toplanan kağıdın önemli bir kısmı çöplerin ayıklanması yoluyla yapılmaktadır. Bu şekilde toplanan kağıdın niteliği düşüktür. Bu yüzden modern ve daha sistematik bir toplama sistemi kurulma ihtiyacı vardır. Bunun için de öncelikle eğitim gerekir. Herkes kağıt, orman ve atık kağıt ilişkisinin bilincinde olmalıdır. Toplanan atık kağıtlar ile daha çok oluklu mukavva, ambalaj kutuları, peçete, mendil ve tuvalet kağıdı gibi temizlik kağıtları, defter ve kitap kağıtları, yumurta kartonları yapılabilmektedir.

Atık kağıt, kullanılarak fonksiyonunu tamamlamış olan ve atılan her türlü kağıt, karton, mukavva, gazete, dergi, kitap ve defter gibi malzemelerdir. Hatta fabrika atığı kağıtlar ve matbaa atığı kağıtlar da atık kağıt tanımına girer. Kağıt fabrikalarında üretim sırasında çıkan kopuk ve yırtık kağıtlar. Ancak bir kerelik kullanımları olan ve kullanıldıktan sonra atılan bütün temizlik kağıtları ve emici kağıtlar hijyen ve sağlık koşullarına uygun olmadığından geri dönüştürülemez ve ticari anlamda atık kağıt olarak kabul edilmez. Bunun dışında atık kağıt, geri dönüştürülebilen, birçok kağıt çeşidinin üretiminde yeniden kullanılabilecek şekilde bir ekonomik değere sahip olan ve alım satım yapılabilen bir ham maddedir.

Geri Dönüşümün Amacı

Geri dönüşümün amacı, doğal kaynakların tükenmesini önlemek ve atık çöp miktarının azalmasını sağlamaktır. Plastik, naylon, alüminyum ve motor yağı gibi maddeler geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilmektedir. Bu durum ülke ekonomisi açısından da oldukça önemlidir. Ayrıca atıkların yaratmış olduğu maddi kayıplar veya kaplamış olduğu alan sorunları da ortadan kaldırılmaktadır. Geri dönüşüm merkezlerine götürülen tüm atıklar, 4 farklı işlemden geçirilmektedir. Öncellikle tüm atıklar farklı kriterler doğrultusunda değerlendirilmekte ve daha sonra sınıflandırılmaktadır. Örneğin cam, kâğıt ve plastik gibi maddeler farklı alanlarda depolanmaktadır. Daha sonra ise, fiziksel ve kimyasal değişimlerden geçirilmektedir. Geri dönüşümün en büyük faydası, eski bir malzeme sayesinde yeni bir ürün modelinin üretilebilmesidir. Bu işlem hem kısa bir süre içerisinde tamamlanmakta ve hem de düşük maliyetler ile gerçekleştirilmektedir.

Kağıt geri dönüşümü uygulanabilirlik açısından en kolay olan maddedir. Kağıt ve ambalaj atıkları atık zincirinde büyük miktarda yer alırlar. Bu yüzden geri dönüşümleri çevreye büyük ölçüde fayda getirecektir. Zira üretimi sırasında yok olan doğal kaynakların başında enerji tasarrufu ihtiyacı en aza indirgenecektir. Ve atık olarak elden çıkarılması gereken kağıt miktarı da azaltılarak çöp alanlarının dolması engellenecektir. Sağlıklı bir geri dönüşümün oluşabilmesi için bireylerin koyacağı katkı yadsınamaz. Kağıdın başarıyla geri dönüştürülebilmesi için en öncelikle yeteri miktarda atık kağıdın toplanabilmesi gerekir. Dönüşüm işlemi ekonomik olarak tamamlanabilir. Atık kağıtların biriktirilmesi sırasında diğer atık türleriyle temasa girmemeleri ve dolayısıyla kirletmemeleri gerekmektedir. Atık kağıtlar yemek atıkları, plastik, metal ve diğer çöp atıklarından ayrı bir yerde biriktirilmelidir.

Geri Dönüşüm Nerelerde yapılır?

Devlet kurumları ve özel şirketler tarafından kurgulanan geri dönüşüm merkezleri, ayrıştırma, inceleme ve ham maddeye çevirme işlemlerinin yapıldığı yerdir. Tüm atıklar bu merkezlerde toplandıktan sonra işlemeye hazır bir hale getirilmektedir. Birçok geri dönüşüm merkezinde çeşitli ekipmanlar yer almaktadır. Ayrıca her türlü atık söz konusu merkezler tarafından kabul edilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ve tüm atıklarınızın geri dönüştürülmesini sağlayabilirsiniz. Firmamız her türlü plastiği, kağıdı ve metali kabul etmektedir. Ankara Hurda Kağıt Satışı yazımıza tıklayarak yerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın..
Sohbete Başla..